جستجو 02636115 info@panasonic-alborz.com

7 دلیل جمع شدن آب در لباسشویی

7علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی:


درحالتی که آب داخل دیگ ماشین لباسشویی، تمیز باشد مشکل از شیر الکترونیکی (برقی) لباسشویی است که بایستی شیر برقی لباسشویی را تعمیر یا تعویض نمایید.


اگر دوعدد شیربرقی دارید یعنی آب گرم و آب سرد را باید بررسی کنید و متوجه شوید که آب داخل دیگ سرد است یا گرم

درحالتی که آب داخل دیگ ماشین لباسشویی، تمیز نباشد مشکل عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی به دلیل انسداد فاضلاب می باشد که بایستی بررسی گردد.


اگر دوعدد شیربرقی دارید یعنی آب گرم و آب سرد را باید بررسی کنید ببنید آب داخل دیگ سرد است یا گرم

شیر برقی ماشین لبسشویی* شیر برقی چیست ؟

شیر برقی یک وسیله ی مگنتی است که برای کنترل جریان مایعات و گازها به کار برده می‌شود.که در لباسشویی وظیفه آن قطع و وصل کردن جریان آب به داخل آن می باشدشیربرقی که به آن شیر الکتریکی نیز گفته می شود به این صورت عمل میکند که در زمانی که مقدر آب داخل دیگ ماشین لباسشویی به حد نصاب (حد مجاز) برسد توسط هیدروستات دستور قطع جریان آب را به داخل دیگ ماشین لباسشویی صادر می کند.


 علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش:
اینکه ماشین لباسشویی شما با اینکه خاموش است ولی آب در داخلش جمع می شود یک مشکل جدی است. یا اینکه بعد از باز کردن شیر ورودی آب مشاهده می کنید که آب در دیگ ماشین لباسشویی جمع شده است. این ایرادها میتواند از شیرالکترونیکی ماشین لباسشویی شما باشد. که در صورت خراب شدن باید آن را تعویض نمایید. البته باید در نظر بگیرید حتما با یک متخصص در زمینه تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی صحبت کرده و مراحل لازم را انجام دهید:


فیلتر ماشین لباسشویی چک شود -

ممکن است به علت گیر کردن نخاله در فیلتر ماشین لباسشویی ، دیگر عملکرد مناسبی نداشته باشید و باعث جمع شدن آب در داخل ماشین لباسشویی شود. برای تعویض فیلتر ماشین لباسشویی میتوانید از قسمت پایین لباس شویی اقدام به تعویض فیلتر نمایید.

خرطومی زیر دیگ ماشین لباسشویی چک شود -

باید همیشه به این نکته دقت داشته باشید که ممکن است نخلاتی که همراه با لباسهای خود، به داخل ماشین لباسشویی وارد می کنید در خرطومی دیگ ماشین لباسشویی قرار گیرند که بعد از مدتی مانع از خروج آب خواهند شد.

برای اطمینان از اینکه خرطومی لباسشویی شما هیچ گونه رسوب و نخلاتی داخلش قرار نگرفته باید با دست خرطومی را فشار دهید و آن را بررسی نمایید.

- پروانه پمپ ماشین لباسشویی بررسی شود

بعد از اینکه تمام مراحل بالا را امتحان کردید و مشکل همچنان پابرجا بود باید پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را بررسی کنید. چراکه امکان خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی وجود دارد. که در این حالت بایستی تعویض و جایگزینی قطعه صورت گریرد.

- فاضلاب داخلی منزل را چک کنید 

مسدود شدن و گرفتگی راه آب فاضلاب منزل، اجازه تخلیه آب را نمی دهد. که بایستی نسبت به رفع گرفتگی اقدام گردد. 


در صورت عدم رفع خرابی برای حل مشکل و هر گونه خرابی در ماشین لباسشویی پاناسونیک خود، دستگاه را به نمایندگی خدمات پاناسونیک در کرج ، با داشتن متخصصین زبده و توانا و تیم آزمایشگاهی قوی برای تعمیر و تست دقیق دستگاه، سپرده و در اسرع وقت به نتیجه دلخواه دست یابید.

 

 

 

 

 

 

Powered by Froala Editor