جستجو 02636115 info@panasonic-alborz.com

دلیل نشتی آب در ماشین لباسشویی

4 دلیل نشتی آب از لباسشویی

1. آب از جلوی ماشین لباسشویی نشت پیدا می کند:

نشتی در جلوی ماشین های لباسشویی معمولا به خاطر سرریز لوله مسدود شده یا پر شده رخ می دهد. مسدودشدگی می تواند به خاطر کف بیش از حد ناشی از کاربرد شوینده زیاد یا ترکیب نادرست لباس ها باشد.

 کف بیش از حد در حالتی که نرم کننده آب، همزمان با مواد شوینده استفاده شده باشد، به راحتی رخ می دهد. با آب دارای نرم کننده، شوینده کمتری برای شستشوی لباس ها نیاز خواهد بود. برای اینکه ببینید از مقدار شوینده زیادی استفاده می کنید یا خیر، لباس های تازه شسته شده کوچک همچون حوله دستی را قبل از خشک شدن، در داخل کاسه ای از آب داغ بیاندازید. اگر آب شروع به کف کردن کرد، متوجه می شوی که از مقدار شوینده زیادی استفاده می کنید. 

ماشین لباسشویی اگر لباس زیادی داشته باشد یا تعادلی در سطح خود نداشته باشد، ممکن است نشتی داشته باشد. 

مطمئن شوید که ماشین لباسشویی با کف زمین همتراز است، تعداد لباس ها را کاهش دهید و دوباره به دنبال نشتی بگردید. 

اگر مشکل حل شد، می توانید مطمئن باشید که دلیل نشتی تعداد زیاد لباس ها و همتراز نبودن ماشین است.

اگر ماشین لباسشویی شما، قابلیت شستشوی اسپری را دارد، تداخل ایجاد کردن دستی در چرخه شستشو، می تواند باعث نشتی آب گردد چرا که معمولا تداخل دستی باعث می شود چرخه شستشوی اسپری بیش از حد طولانی شود و سرریز کند.دلایل نشتی آب در ماشین لباسشویی پاناسونیکنشتی آب ماشین لباسشویی

 

2.نشتی آب در پشت ماشین لباسشویی است:

 چنانچه شما به تازگی ماشین لباسشویی خریداری کرده اید،  ممکن است یادتان رفته باشد قبل از نصب شلنگ تخلیه، دوشاخه تخلیه کارخانه سازنده را بردارید. 

در این حالت بایستی ابتدا شلنگ را در بیاورید و دوشاخه پلاستیکی که باید عوض گردد را پیدا نمایید. 

* سطل و حوله را آماده در کنار خود بگذارید تا بتوانید آب اضافی را جمع نمایید. 

همچنین نشتی پشت ماشین لباسشویی، می تواند به خاطر نصب نادرست شلنگ تخلیه باشد. مطمئن شوید که شلنگ را به درستی در لوله تخلیه قرار می دهید.

 اگر هنوز هم نشتی در اطراف شلنگ تخلیه وجود داشت (به خصوص زمان چرخش لباس ها در ماشین لباسشویی در حین کار) از آنجایی که مسدودشدگی به آب اجازه نمی دهد به سمت لوله و انتهای آن برود، این امر باعث سرریز و نشتی می گردد. 

علت احتمالی دیگر برای نشتی از پشت ماشین لباسشویی این است که: ارتباطات موجود در شلنگ ها شل گردیده باشد. در اینجا ابتدا منبع آب را قطع کنید و شلنگ ها را خارج نمایید. حال باید ببینید که واشرهای پلاستیکی شکل خوبی دارند یا اینکه مشکلی در آن ها وجود دارد. معمولا ممکن است واشر استفاده نشده باشد و همین امر باعث ایجاد نشتی شده باشد. اگر بعد از نصب مجدد و سفت کردن واشرها هنوز نشتی وجود داشت، شلنگ را عوض کنید. ممکن است سوراخی در شلنگ باشد و همین امر باعث نشتی شده باشد.

 

3.نشتی آب در زیر ماشین لباسشویی رخ می دهد:

این موضوع نشان می دهد که سوراخی در پمپ آب وجود دارد. بایستی بلافاصله پمپ را تعویض نمایید تا موتور به طور کامل از کار نیافتد. اگر دست به آچار هستید می توانید در راهنمای موجود برای ماشین لباسشویی نحوه تعمیر این بخش را پیدا کنید.


نشتی از جلوی ماشین لباسشویی است:  .4

اگر مهر و موم درب جلویی از گرد و خاک و صابون در امان نیست، ممکن است این بخش نشتی داشته باشد. بایستی آن را به طور هفتگی تمیز نمایید و توجه زیادی به لبه های ماشین لباسشویی داشته باشید. مهر و موم موجود را برای احتمال سوراخ شدگی ها و سایر موارد بررسی کنید. نشتی ممکن است در صورت بسته نشدن صحیح و کامل درب، ایجاد شده باشد. لولاها ممکن است شل شده باشد و نیاز به تنظیم مجدد داشته باشد.

 

Powered by Froala Editor