جستجو 02636115 info@panasonic-alborz.com

توصیه نگهداری پس از نصب تلویزیون های plasma

توصیه نگهداری پس از نصب تلویزیون پلاسما

با توجه به سابقه تعمیرات صورت گرفته بر روی تلویزیون های Plasma در نمایندگی تعمیرات پاناسونیک کرج و بررسی علل بروز این خرابی ها، توصیه هایی در راستای کاهش خرابی و افزایش طول عمر دستگاه در 3 دسته برای شما عزیزان، ذکر نموده ایم :

1- بررسی خرابی های متداول در مین برد (Main board) پس از نصب

ردیف
توصیه های نگهداری پس از نصب Main board

1
خرابی HDMI1-چون به غیر از صدا و تصویر، لینک های دیتا و ولتاژ از طریق کابل HDMI جابه جا می شوند، اتصال نامناسب این کابل ها حین روشن بودن دستگاه، موجب خرابی مین برد تلویزیون من جمله تلویزیون پاناسونیک می گردد لذا  درهنگام وصل نمودن کابل و جداسازی آن(Connect / Disconnect ) بایستی هر دو دستگاه را از شبکه برق اصلی جدا نمایید.
2-خرابی گیرنده های زمینی یا ماهواره ای در قسمت پورت های HDMI می تواند به main board دستگاه گیرنده (تلویزیون)، آسیب برساند. از آنجایی که ارتباط HDMI یک ارتباط چند منظوره است و به صورت رفت و برگشت میان دستگاه گیرنده و فرستنده عمل می کند، توصیه می شود دو دستگاهی که به هم مرتبط می شوند حتی المقدور هم مارک باشند یا در صورت موجود نبودن این امکان، باید دقت نمود از دستگاه های با کیفیت بالا برای اتصال به تلویزیون استفاده کرد.

2
کارکرد بی موردتوصیه می شود مواقع غیر حالت استفاده( خاموشی)به منظور افزایش طول عمر مین برد تلویزیون دستگاه را از برق جدا نمایید.
چرا که Main board در زمانی که دستگاه در حالتStandby (متصل به برق ) می باشد نیز، در حال کار است.
لذا توصیه می شود در مواقع غیر حالت استفاده، دستگاه را از برق جدا نمایید.
در این مورد می توان از ساعت سوییچ کننده جریان استفاده نمود که این کار را به صورت خودکار انجام دهند.

3
وقوع اتفاقات غیرقابل پیش بینی : رعد و برق
توصیه میشود ساختمان مجهز به سیستم ایمنی در برابر رعد و برق ( میله صاعقه گیر ) گردد.
تجربه ما در زمینه خدمات پس از فروش محصولات پاناسونیک نشان داده است که یکی از عوامل خرابی تلویزیون های پاناسونیک خرابی های مین برد ناشی از صاعقه می باشد چون در موقع وقوع این اتفاق، ولتاژ بالاتر، از طریق آنتن روی بام یا شبکه ی برق رسانی  محلی وارد دستگاه می شود توصیه خاصی نمی توان نمود مگر اینکه میله رعدگیر بالای ساختمان نصب شود.

وقوع اتفاقات غیرقابل پیش بینیتوصیه می شود جهت جلوگیری از خرابی فیزیکی پورت های مین برد دقت بیشتری موقع قطع و وصل کردن آنها نمود.

 

2- توصیه های نگهداری Power Board تلویزیون Plasma (پلاسما) پس از نصب


خرابی پاور برد، ارتباط مستقیمی با میزان زمان کارکرد تلویزیون و نوسانات ولتاژ ورودی به آن دارد.

سوابق دستگاه های تعمیر شده در  نمایندگی پاناسونیک نشان داده است، از میان عواملی که دلیل ایجاد خرابی برد پاور تلویزیون می شود، مواردی چون تغییرات غیر استاندارد ولتاژ ( نوسان برق) و طول کارکرد بالای تلویزیون، جزء اصلی ترین ها می باشند.


ورود نوسانات برق (ولتاژ)  به هر دستگاهی من جمله تلویزیون پاناسونیک، مسبب اختلال و خرابی در عملکرد دستگاه می شود .


- مورد دیگر که احتمال خرابی Power Board  را بیشتر می کند، استفاده مداوم و افزایش طول کارکرد دستگاه می باشد که در این حالت، یکی از قسمت هایی که دچار آسیب دیدگی می شود، پاور برد دستگاه است.

از آنجایی که تلویزیون برای استفاده و به کار رفتن خریداری شده است، نمیتوان پیشنهاد در زمینه کاهش ساعت کار تلویزیون ارائه نمود، حداقل می توان توصیه نمود در مواردی که دستگاه مورد استفاده قرار نمی گیرد با جداسازی تلویزیون از سیستم شبکه برق شهری، چندین قسمت آن را از حالت آماده به کار (Standby) خارج نمود که این کار، سبب افزایش طول عمر پاور برد و  تاخیر در زمان تعمیر دستگاه  می گردد.

- برای پیشگیری از مشکلات ناشی از نوسانات ولتاژ، توصیه نمایندگی پاناسونیک استفاده از محافظ هایی با برندی مناسب که از کیفیت خوبی برخوردار هستند، می باشد.


توصیه نگهداری برد های اسکن ( SS - SC ) تلویزیون پلاسما پس از نصب


 برای پیشگیری از خرابی احتمالی بردهای اسکن دستگاه، توصیه می شود هنگامی که تلویزیون در حال کار است ، کنتراست دستگاه Max (حداکثر) ، روی 3/4 قرار گیرد.


منظور از  کنتراست چیست ؟ فاصله ی بین روشنایی و تاریکی را کنتراست می گویند.

Powered by Froala Editor