جستجو 02636115 info@panasonic-alborz.com

خرابی های متداول چرخ گوشت و تعمیر آنها در نمایندگی پاناسونیک

خرابی های چرخ گوشت

بررسی مشکلات و عیوب مشترک بین چرخ گوشت ها

1.روشن نشدن چرخ گوشت

روشن نشدن این وسایل  یا روشن نشدن چرخ گوشت وخاموش شدن ناگهانی چرخ گوشت ممکن است به دلیل اتمام باتری (چرخ گوشت های باتری خور و شارژی ) و یا خرابی سیم برق و پاور وحتی پریز برق (چرخ گوشت های مستقیم ازبرق)  شما باشد.با بررسی این موارد در صورت نیاز، باطری ها را تعویض کنید چنانچه مشکل از سیم برق ( پریز برق ) بررسی شده بود، رفع عیب نمایید. اگر مشکل از اینها نبود گزینه بعدی کلید و در نهایت موتور دستگاه می باشد.

بهتر است همیشه یک باتری اضافه برای مدل های شارژی داشته باشید. 

در حالت جرقه زدن موتور چرخ گوشت ، می تواند به دلیل اتصالی یا اصطکاک باشد که بهتر است، فورا دستگاهتان را به نمایندگی مجاز دستگاه برده تا  متخصص و تعمیرکار زبده  اقدام به رفع عیب نماید.

2. وجود ایراد در سر چرخ گوشت و کند چرخ شدن گوشت

ابتدا سر دستگاه  را باز کرده و به خوبی آن را تمیز کنید.می توانید از مقداری آب لیمو و روغن زیتون برای این کار کمک بگیرید. در مرحله بعد دقت کنید که اجزای دستگاه به درستی و مطابق دفترچه راهنمای آن داخل بدنه  قرار گیرند و سر دستگاه به خوبی در جای خود محکم شده باشد. در صورتی که تیغه های دستگاهتان کند یا شکسته شده باشند یا مشکلی در جاگذاری لوله پیش آمده باشد شما احتمالا به تعویض و جایگزینی قطعه نیاز دارید.

3. مشکل در تیغه و چرخ دنده های چرخ گوشت 

تیغه و اسکرول، کار اصلی حرکت و تکه تکه نمودن گوشت را انجام می دهند. نکته ای که در رابطه با  تیغه دستگاه های خانگی وجود دارد استهلاک سریع تیغه ها می باشد که علت اصلی کندی عمل چرخ شدن در چرخ گوشت می باشد. بنابراین بهتر است که شما هر ۶ ماه یک بار اقدام به تیز کردن تیغه ها نمایید. دقت کنید که در حین کار با چرخ گوشت، گوشت های حاوی رگ و پی و چربی زیاد را وارد دستگاه نکنید چرا که  این کار باعث می شود، گوشت ها به دستگاه چسبیده و قدرت برش تیغه را کم کند. مورد متداول دیگر جا نخوردن مناسب تیغه در جایگاه خودش است که علت نچرخیدن گوشت در چرخ گوشت می باشد. تیغه را به شکل درست و محکم در جایگاه خودش قرار دهید و از استحکام آن اطمینان حاصل کنید.   هم چنین اگر مشکلی برای چرخ دنده ها پیش آمد مراحل زیر را سپری کنید:

  • دستگاه را از برق جدا کنید
  • با دقت تیغه را جدا نموده تا مشکلی پیش نیاید و مراقب بریدگی و شکستگی های احتمالی باشید
  • بدنه عایق دستگاه را جدا کنید تا بتوانید چک کنید که آیا چرخ دنده ها در جای خودشان قرار دارند یا خیر
     درصورت شل بودن آن ها را محکم نمایید
  • درصورت شکستگی چرخ دنده ها، بایستی تعویض گردند


 

 

Powered by Froala Editor