جستجو 02636115 info@panasonic-alborz.com

5 دلیل خرابی پنل تلویزیون

خرابی پنل تلویزیون یک اتفاق نسبتا معمول است که بنا به دلایل متفاوتی ممکن است بروز کند. پنل یا همان صفحه نمایش تلویزیون، اصلی ترین قطعه و گرانترین بخش تلویزیون است. تا 80 درصد ارزش کلی یک تلویزیون مربوط به پنل است. خرابی آن اگر بسیار جدی و عمیق باشد، بسیار هزینه بر خواهد بود. تعمیر و تعویض پنل نیازمند، دقت و حساسیت بسیار ویژه ای است تا بی دلیل هزینه سنگین تعمیر و تعویض آن به مشتریان تحمیل نگردد. در ادامه 5 دلیل از رایج ترین دلایل خرابی پنل تلویزیون را بررسی می نماییم:

1- شکستگی پنل

ممکن است در اثر حمل غیر استاندارد و جابه جایی غیر اصولی پنل دچار شکستگی شود. گاهی به این دلیل که دستگاه به درستی روی پایه خود فیکس نشده یا عدم استحکام کافی میز تلویزیون پنل دچار سقوط می شود و یا در اثر برخورد اجسام مخصوصا توسط 

کودکان که در نهایت شکستگی هایی در تلویزیون ظاهر خواهد شد.


2فلت های آسیب دیده پنل تلویزیون (TV)

آسیب دیدگی فلت های انتقال دهنده تصویر در پنل ناشی از آبخوردگی است. در حقیقت آبخوردگی پنل تلویزیون باعث سوختن یا آسیب جدی فلت های ریزی می شود که درون پنل قرار دارند و خرابی پنل تلویزیون را به دنبال خواهد داشت.


 3- آبخوردگی پنل تلویزیون

آبخوردگی به معنی نفوذ مایعات رسانا ( نشت مایع ) به داخل پنل است. اسپری مستقیم آب  ( مایع تمیز کننده ) معمولا تنها دلیل این اتفاق است. گاه نیز تلویزیون به دلیل سهل انگاری در جایگاه بدی نگهداری می شود که زمینه ساز نفوذ آب به دستگاه و خرابی پنل تلویزیون می شود. گاهی هم ممکن است کودکان از سر بی اطلاعی و شیطنت پنل تلویزیون را در معرض آب و آبپاش های مختلف قرار دهند که در نتیجه خرابی های سختی را به دنبال دارد.

 

4-  پیکسل سوختگی

هر پیکسل در پنل تلویزیون ، 3 عدد ساب برای ایجاد رنگ دارد. این پیکسل ها به صورت گروهی و توسط ترانزیستورها کنترل می شوند. با پیدایش مشکل در این بخش ها، پیکسل به حالت خاموش در آمده که اصطلاحا پیکسل سوختگی است. ریشه یابی خرابی پنل تلویزیون در شرایط پیکسل سوختگی نیاز به بررسی بیشتر دارد و حتما باید یک متخصص با تجربه این کار را انجام دهد.

پیکسل سوختگی با نقاط سفید یا سیاه ریز در صفحه نمایش تلویزیون خود را نشان میدهد و امکان هیچگونه تعمیری جز تعویض پنل یا لیکویئد وجود ندارد

در کل ایرادات فوق الذکر بخشی از خرابی های احتمالی حاصل از پنل میباشد و تنها راهکاری که بیشتر برای خرابی پنل پیشنهاد میشود تعویض پنل با پنل سالم توسط تعمیرکار میباشد 

 جهت هرگونه اقدام در این موارد صرفا بایستی با متخصصین مجرب تلویزیون در نمایندگی هماهنگی لارم صورت گیرد ، پنل از جمله قطعاتی است که به سادگی امکان شکستن ان وجود دارد لذا با ایجاد تماس با همکاران تعمیر تلویزیون در کرج را به نمایندگی تعمیر تلویزیون پاناسونیک بسپارید چرا که تعمیر توسط افراد با مهارت کم، قطعا خسارت های قابل جبرانی را در پیش خواهد داشت. فرم ثبت نام  تعمیر توسط  کارشناس فنی ما،  اقدامات لازم را سپری نماید. درخواست نموده تا 

نمایش خطوط عمودینمایش خطوط عمودی5- پیدایش خطوط عمودی

خرابی پنل تلویزیون با پیدایش خطوط عمودی نیاز به بررسی های بیشتری دارد ؛ ضربه خوردن پنل یا وجود مشکل در برد تیکان یا فلت‌های ارتباط دهنده از جمله دلایل پیدایش خطوط عمودی هستند. اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد، برد تیکان و فلت های ارتباطی متهمین اصلی خرابی پنل تلویزیون هستند.

در این شرایط می توانید امیدوار باشید که هزینه های تعمیر تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کند. اگر خط تمام صفحه را در بر نگرفته باشد_ یک خط چند سانتی متری در مرکز تصویر یا از بالاترین نقطه تا مرکز تصویر باشد_ مشکل از پنل اصلی است و هزینه بیشتری گریبانگیر کاربر خواهد شد. تنها راه برای رهایی از این مشکل، تعویض پنل است.

Powered by Froala Editor