جستجو 02636115 info@panasonic-alborz.com

درباره نمایندگی خدمات پاناسونیک کرج


امروزه با توجه به گسترش بازارهای رقابتی در جهان و تاثیر آن در اقتصاد، در راستای جلوگیری از خروج ارز از کشور و همچنین توجه شرکتهای تولیدی و خدماتی به اهمیت ارائه خدمات برتر، ضرورت توجه به مدیریت خدمات پس از فروش دو چندان شده است.

این مجموعه از سال ۱۳۷۹با هدف ارائه خدمات پس از فروش محصولات شارپ فعالیت خود را در شهر کرج آغاز نمود. با گسترش فعالیت در سال ۱۳۸۰ و ۱۳۸۱ موفق به اخذ نمایندگی خدمات پس از فروش محصولات توشیبا و کنوود گردید که در این راستا افتخار همکاری با شرکتهایی نظیر بدیع پیشرو در زمینه خدمات پس از فروش شارپ، راه ابریشم قشم و جاده ابریشم نمایندگی خدمات محصولات کنوود و اطلس و همچنین موج نیکان، تولید کننده رادیو پخش و سیستم های صوتی خودرو را داشته است.

با تغییر روند تجاری و کاهش سطح تولید و واردات محصولات فوق از سال 1382 فعالیت این مجموعه به خدمات پس از فروش محصولات پاناسونیک اختصاص یافت.

قابل ذکر است که شروع فعالیت این مجموعه به نمایندگی ، از شرکت تجاری کوفرد بوده و از سال 1395 به بعد با انتقال خدمات مرکزی با پاناسونیک از شرکت فوق الذکر به شرکت آژند قشم این مجموعه نیز با شرکت محترم آژند قشم و پاناسونیک همکاری نموده و افتخار نمایندگی شرکت آژند سرویس را داشته است.، اکنون با گذشت نزدیک به سه دهه از فعالیت این مرکز با بکار گیری پیشرفته ترین تجهیزات آزمایشگاهی و رایانه ای و بهره گیری از مهندسین و پرسنل کارآزموده و مجرب گام مهمی در عرصه خدمات دهی به مشتریان و افزایش میزان رضایتمندی آنان برداشته است و امید است که به یاری حق تعالی این روند با رشد روز افزون تداوم یابد.

بصورت کلی خدمات این مجموعه را میتوان در دو گروه اصلی دسته بندی نمود:

۱- پشتیبانی از مصرف کنندگان محصولات پاناسونیک شامل آموزش، راه اندازی و نگهداری از محصولات

۲-خدمات دهی به همکاران شامل راهنمایی فنی، تامین قطعات و بازیابی ماژول های آسیب دیده

Powered by Froala Editor